TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

T.C. SANDIKLI İCRA DAİRESİ 2014/1078 ESAS TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Bu haber 2017-04-26 13:39:51 eklenmiş ve 6218 kez görüntülenmiştir.

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, nitelği, kıymeti, adedi, önemli özelikleri:

1 NO’LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Afyonkarahisar İli, Sandıklı İlçesi, Baştepe Köyü, Köy İçi Mevkii, Ada No: 134, Parsel No: 7, taşınmaz tapuda avlulu kerpiç ev, dam, samanlık olarak geçmekte olup, taşınmazda borçlunun hissesi tamdır. Baştepe köyü 134 ada 7 nolu parsel üzerinde 12x12=144 m² zemin alanı olan iki katlı iki katı da mesken olarak kullanılan ahşap kerpiç tarzda inşa edilmiş dış kapı numarası 52 olan bina ve bu binanın arkasında yer alan tarım ve hayvancılık amaçlı samanlık, depo ve ahır binası olarak kullanılan tek katlı 5x16=80 m² zemine oturan bir eklenti yapı mevcuttur olup bu yapı teknik özellikleri olmayan basit nitelikte derme çatma şu anda kullanılmamakta olan dış kapı numarası 52/A olan bir yapıdır.Mesken olarak kullanılan iki katlı bina 50 yıllık kullanım yaşının üzerinde oldukça eski ve yapranmış olup üzerinde marsilya kiremit döşeli ahşap oturtma çatı bulunmaktadır. Avlu kapısından girilerek binaya ulaşılmakta, binanın ana giriş cephesi kendi parsel alanı içersinde avluya bakmaktadır. Ayrıca köy meydanına ve yola bakan cepheleri de mevcuttur. yapının tüm cepheleri ışık alan açık cephelerdir, kör cehpe olarak adlandırılan bitişik nizam tarzında kapalı cephe yoktur. İkinci kata ulaşmak için zemin kattan giriş yapılır ve buradan yukarı çıkan merdiven kullanırak ikinci kata çıkılır. Keşif sırasında binaya girilmiş ve detaylı inceleme yapılmış olup, iki katıda mesken olan binanın her bir katında dört oda, bir salon, mutfak, banyo ve tuvalet bulunmaktadır. Zemin kat ile birinci kat arasında herhangi bir mimari fark olmayıp, tıpatıp bir birinin aynı mimari özelliklere sahiptir. yapının taban ve tavan döşemeleri ahşap kaplama ile imal edilmiştir. yan duvarlar çamur harç ile sıvanmış, akabinde kireç ile badana yapılmıştır. cam ve kapı doğramaları ahşap doğramadır. pencerelere düz cam takılmış olup ne pencerelerde ne de bina dış cephesinde herhangi bir ısı yalıtım unsuru yoktur. yapının dış cehpe duvarları çamur harç ile sıvanmış oncak herhangi bir boya badana işlemi yapılmamıştır. binanın elektrik, su ve kanolizasyon alt yapı hizmetleri mevcuttur.

Adresi : Baştepe köyü No:52  Sandıklı/AFYONKARAHİSAR

Yüzölçümü : 614,29  m²

İmar Durumu : Köy hudutları içinde herhangi bir imar planı yoktur.

Kıymeti                           : 61.099,60 TL   

KDV Oranı                      : %18

Kaydındaki Şerhler       : Tapu Kaydındaki gibidir.

1. Satış Günü                 :06/06/2017 günü 10:30-10:35 arası

2. Satış Günü                 :04/07/2017 günü 10:30-10:35 arası

Satış Yeri : SANDIKLI ADLİYESİ KONFERANS SALONU (GİRİŞ KAT)

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış Şartları    :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatiş.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50’sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50’sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2-Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin %20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellallık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3-İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4-Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2014/1078 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur. 20.04.2017

(İİK m.126)

(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

*: Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64’e karşılık gelmektedir.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer İHALE İLANLARI haberleri
Arşiv Arama
- -
Anket
İlçemize Yapılan Yatırımlar ve hizmetlerden Memnun musunuz?
Evet
Hayır
Kararsızım
Son yılların en iyi yatırımları
Sandıklı Postası Haber Merkezi
© Copyright 2013 Sandıklı Postası. Tüm hakları saklıdır. Sandıklı Postası " Sandıklı Haberleri
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
futbol canli izle
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi