Kaymakam Eflatun Can Tortop’dan Yaşlılar Haftası Mesajı


Bu haber 2019-03-20 10:15:18 eklenmiş ve 155 kez görüntülenmiştir.

“Türk toplumunda saygın yeri bulunan Değerli Yaşlılarımız, Ülkemizde her yıl, 19 Mart tarihi “Yaşlılar Günü”, bu günü de içine alan 18-24 Mart tarihleri arasındaki hafta da “Yaşlılar Haftası” olarak kutlanmaktadır. İnsan ömrünün olgunluk dönemine rastlayan yaşlılık, yaşamın tüm evrelerinde olduğu gibi, etkinlik ve üretkenlik sürdürüldükçe anlam taşımaktadır.

  Geçmişi bugüne taşıyan yaşlılarımız, bugünle gelecek arasında kurulacak köprünün yapı taşlarını oluşturmakta, toplumsal, kültürel, etik değerlerimizi gelecek kuşaklara aktarmamızı sağlamaktadır. Yaşamlarının büyük bölümünde çalışarak, topluma ve insanlığa yararlı hizmetlerde bulunan yaşlılarımızın, ileri yaşın getirdiği sorunları aşma çabalarında yanlarında olmak görevimizidir.

  Yaşlılara sevgi, saygı ve desteğimizi koruyarak, bilimin yol göstericiliğinde, uzman kadroların denetiminde yaşlı yurttaşlarımıza yönelik hizmetleri ve çeşitliliğini artırmaya yönelik çalışmalar sürdürülmelidir. Unutulmamalıdır ki, bu çabalar onları yaşama bağlayacaktır.

  Tecrübeleriyle bugünümüzü aydınlatan yaşlılarımızın, ekonomik durumlarını iyileştirmek ve kimseye muhtaç olmadan yaşamalarını sağlamak devletimizin öncelikli görevleri arasındadır. Devletimizin imkanlarının yanı sıra, yaşlılık döneminin sorunlarının aşılmasına katkıda bulunan gönüllü kuruluşlarımızın ve sorumlu vatandaşlarımızın iyi niyetli girişimleri, yaşlılığı, yalnızlığın ve umutsuzluğun yaşandığı dönem olmaktan çıkararak, her yaşın kendine özgü güzellikleri ile yaşanabileceğini ortaya koymaktadır.

  Yaşlılarımıza ve sorunlarına duyarlı yaklaşmanın insanlık ve vatandaşlık görevi olduğunu hatırlatır, tüm yaşlılarımızın “Yaşlılar Haftası” nı kutlar, saygı ve sevgilerimi sunarım.”

>>> Kurum Haberi

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer SANDIKLI haberleri
Arşiv Arama
- -
Anket
İlçemize Yapılan Yatırımlar ve hizmetlerden Memnun musunuz?
Evet
Hayır
Kararsızım
Son yılların en iyi yatırımları
Sandıklı Postası Haber Merkezi
© Copyright 2013 Sandıklı Postası. Tüm hakları saklıdır. Sandıklı Postası " Sandıklı Haberleri
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
futbol canli izle
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi