TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

T.C. SANDIKLI İCRA DAİRESİ 2016/450 TLMT. TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Bu haber 2017-01-16 09:35:58 eklenmiş ve 3683 kez görüntülenmiştir.

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, nitelği, kıymeti, adedi, önemli özelikleri:

1 NO’LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Afyonkarahisar İl, Sandıklı İlçe, Ece Mahallesi, Bahçeli Evler Mevkii, 344 Ada No, 15 Parsel No, ana taşınmaz niteliği avlulu kargir ev olan taşınmazın borçluya ait olan 1/2 hissesi satışa çıkarılmış olup, taşınmaz; Sandıklı İlçesi, Ece Mahallesi, Bahçelievler Mevkii, Şirinevler Mahallesi, Kocatepe sokak, no:3 adresinde yer almaktadır. Geçmişte Ece Mahallesi sınırları içersinde yer alan bu taşınmaz, mahalli idarelerde yapılan değişiklikler neticesinde Şirinevler Mahallesine dahil olmuştur. Sandıklı İlçesinin sosyal, ekonomik ve kültürel açıdan en gelişmiş bir kaç nostasından biri üzerinde bulunmaktadır. Resmi kurumlara, okullara, pazar ve alışveriş merkezlerine çok yakın bir konumdadır. Ayrıca mevcut imar planına göre ayrık nizam, bahçeli ve müstakil bir yapı inşasına izin verilmektedir. Parsel arsa üzerinde tek katlı olarak yığma kargir tarzda inşa edilmiş bir yapı bulunmaktadır. Ana binanın zemine oturduğu taban alanı büyüklüğü 10,00 X 10,50 m = 105,00 m2 dir.Bodrum katı olmayan bu yapının üzerinde marsilya kiremit döşeli ahşap oturtma çatı mevcuttur. Ayrık nizam olarak inşa edilmiş bahçeli ve müstakil bir yapıtır. Mevcut hali ile yapının tüm kapı ve pencereleri sökülmüş, iç ve dış duvarlar tahribata uğramış, ahşap olan iç tavan çürümüş ve yer yer çökmüş durumdadır. Bu hali ile binanın tamir ve bakım -onarım masrafı yeniden inşasının masrafından daha yüksek olacaktır. Mevcut hali ile kullanılması mümkün değildir. Kullanılması ve tamiri mümkün olmayan bu bina metruk yapılar sınıfındadır.

Aynı parsel içerisinde tek katlı binanın depo ihtiyacını karşılamak üzere inşa edilmiş iki ayrı yapı daha vardır. Bu yapılardan birincisinin alan büyüklüğü 3,00m X 8;00m =24,00 m2 dir. İkincisinin alan büyüklüğü ise 6,00 X 7,00m = 42,00m2 dir. Her iki depo da tıpkı ana bina gibi metruk vaziyettedir.

Tek katlı mesken ana bina 3 A yapı sınıfına dahildir. Yapının yıpranma oranı %90 dır.

24,00m2 alan büyüklüğüne sahip olan birinci depo 1 A yapı sınıfına dahil olup, yıpranma oranı %95 dir.

42,00m2 alan büyüklüğüne sahip olan ikinci depo 1 B yapı sınıfına dahil olup, yıpranma oranı %90 dır.

Tek katlı ana binanın enkaz değeri 1.984,50,-TL, Birinci deponun enkaz değeri 42,48.-TL, İkinci deponun enkaz değeri 226,80.-TL, arsa değeri 307.568,25.-TL olmak üzere taşınmazın toplam değeri: 309.822,03 TL olup, satışa çıkartılan 1/2 hissesi toplam değeri ise: 154.911,02.-TL’dir.

Adresi : Şirinevler Mah. Kocatepe Sok. No:3  Sandıklı/AFYONKARAHİSAR

Yüzölçümü : 372,81 m²

İmar Durumu : Şehir imar planı içerisinde, bahçeli ayrık nizam vaziyetinde bodrum+dört  kat

yapı inşa etmeye uygundur.

Kıymeti                           : 154.911,02 TL   

KDV Oranı                      : %18

Kaydındaki Şerhler       : Tapu Kaydındaki gibidir.

1. Satış Günü                 :22/03/2017 günü 11:00-11:05 arası

2. Satış Günü                 :18/04/2017 günü 11:00-11:05 arası

Satış Yeri : SANDIKLI ADALET SARAYI, GİRİŞ KAT KONFERANS SALONU 

SANDIKLI/AFYONKARAHİSAR

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış Şartları    :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatiş.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50’sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50’sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2-Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin %20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellallık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3-İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4-Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/450 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur. 10.01.2017

   Ali GÖK

     İcra Müdür Yardımcısı

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer İHALE İLANLARI haberleri
Arşiv Arama
- -
Anket
İlçemize Yapılan Yatırımlar ve hizmetlerden Memnun musunuz?
Evet
Hayır
Kararsızım
Son yılların en iyi yatırımları
Sandıklı Postası Haber Merkezi
© Copyright 2013 Sandıklı Postası. Tüm hakları saklıdır. Sandıklı Postası " Sandıklı Haberleri
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
futbol canli izle
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi