TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

T.C. SANDIKLI İCRA DAİRESİ 2012/1692 ESAS TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Bu haber 2017-03-13 08:39:56 eklenmiş ve 6154 kez görüntülenmiştir.

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, nitelği, kıymeti, adedi, önemli özelikleri:

1 NO’LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Afyonkarahisar İl, Sandıklı İlçe, Baştepe Köyü, Üçler Mevkii, 129 Ada No, 32 Parsel numaralı taşınmaz, hafif meğilli bir mevkiidedir. 1. sınıf toprak yapısına sahip, kuru tarım arazisidir. Taşınmazın bulunduğu bölgede kuru koşullarda Arpa, Buğday, Haşhaş üretimi yapılmaktadır. Taşınmazın bulunduğu mevkiide rayiç değerler göz önünde bulundurularak tarlanın m2 ortalama rayiç bedeli 3,00 TL’dir. Satışa çıkarılan taşınmazdaki borçlunun hissesi tamdır.

Yüzölçümü : 6.361,20 m²

Kıymeti                           : 19.083,60 TL   

KDV Oranı                      : %18

Kaydındaki Şerhler       : Tapu Kaydındaki gibidir.

1. Satış Günü                 :09/05/2017 günü 11:00-11:05 arası

2. Satış Günü                 :06/06/2017 günü 11:00-11:05 arası

Satış Yeri : SANDIKLI ADALET SARAYI, GİRİŞ KAT KONFERANS SALONU 

SANDIKLI/AFYONKARAHİSAR

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

2 NO’LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Afyonkarahisar İl, Sandıklı İlçe, Baştepe Köyü, Üçler Mevkii, 129 Ada No, 43 Parsel numaralı taşınmaz, engebesiz düz bir meviidedir. 1. sınıf toprak yapısına sahip, kuru tarım arazisidir. Taşınmazın bulunduğu bölgede kuru koşullarda Arpa, Buğday, Haşhaş üretimi yapılmaktadır. Taşınmazın bulunduğu mevkiide rayiç değerler göz önünde bulundurularak tarlanın m2 ortalama rayiç bedeli 3,00 TL’dir. Satışa çıkartılan taşınmazdaki borçlunun hissesi tamdır. 

Yüzölçümü : 4.901,86 m²

Kıymeti                           : 14.705,58 TL   

KDV Oranı                      : %18

Kaydındaki Şerhler       : Tapu Kaydındaki gibidir.

1. Satış Günü                 :09/05/2017 günü 11:10-11:20 arası

2. Satış Günü                 :06/06/2017 günü 11:15-11:20 arası

Satış Yeri : SANDIKLI ADALET SARAYI, GİRİŞ KAT KONFERANS SALONU 

SANDIKLI/AFYONKARAHİSAR

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

3 NO’LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Afyonkarahisar İl, Sandıklı İlçe, Baştepe Köyü, Üçler Mevkii, 129 Ada No, 34 Parsel numaralı taşınmaz, engebesiz düz bir meviidedir. 1. sınıf toprak yapısına sahip, kuru tarım arazisidir. Taşınmazın bulunduğu bölgede kuru koşullarda Arpa, Buğday, Haşhaş üretimi yapılmaktadır. Taşınmazın bulunduğu mevkiide rayiç değerler göz önünde bulundurularak tarlanın m2 ortalama rayiç bedeli 3,00 TL’dir. Taşınmazdaki borçlunun 1/2 hissesi satışa çırtılmıştır.

Yüzölçümü : 11.671,42 m² (Tamamı)

Kıymeti                           : 17.507,13 TL   

KDV Oranı                      : %18

Kaydındaki Şerhler       : Tapu Kaydındaki gibidir.

1. Satış Günü                 :09/05/2017 günü 11:30-11:35 arası

2. Satış Günü                 :06/06/2017 günü 11:30-11:35 arası

Satış Yeri : SANDIKLI ADALET SARAYI, GİRİŞ KAT KONFERANS SALONU 

SANDIKLI/AFYONKARAHİSAR

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış Şartları    :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatiş.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50’sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50’sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2-Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin %20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellallık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3-İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4-Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/450 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur. 06.03.2017

 

(İİK m.126)

(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

*: Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64’e karşılık gelmektedir.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer İHALE İLANLARI haberleri
Arşiv Arama
- -
Anket
İlçemize Yapılan Yatırımlar ve hizmetlerden Memnun musunuz?
Evet
Hayır
Kararsızım
Son yılların en iyi yatırımları
Sandıklı Postası Haber Merkezi
© Copyright 2013 Sandıklı Postası. Tüm hakları saklıdır. Sandıklı Postası " Sandıklı Haberleri
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
futbol canli izle
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi